מבזק  חדשות
 

 
Wine Israel


מחירים לנוחותך
קייטרינג

אינדקס חברות קייטרינג:
קראו ביקורות, וערכו
השוואת מחירים

www.cateringo.co.il

 
קטלוגים דיגיטליים

 
לראשונה בחודשי הקיץ: 7.5 טון תותי קיץ מתוקים מצפון הגולן
27/7/16
דיתה שמואלי, שירות מזון+ 

 
 
תות שדה פרי חורף עד כה טופח בימי החורף עקב הצורך של התות למעט שעות אור יום וטמפרטורות שאינן גבוהות, התות שווק בישראל בדרך כלל בחודשים נובמבר- מאי.

אך הראש היהודי עושה לנו פטנטים... מחקר ויוזמה חדשה של מו"פ (מחקר ופיתוח) צפון של החברה לפיתוח הגליל, ענף החקלאות בקיבוץ מרום גולן, הנעזרים בחומרים ומצעי קרקע מקצועיים ואיכותיים של טוף מרום גולן, מאפשרים לראשונה בישראל גידול מסחרי של תות שדה, מתוק במיוחד, ברמת הגולן בשיא הקיץ, בחודשים יוני עד אוקטובר.

תותי הקיץ משווקים באופן מסחרי לראשונה בימים אלו! ומאפשרים לחקלאי הגולן יתרון שיווקי כלכלי בהארכת עונת שיווק תות השדה ולנו הצרכנים ליהנות תקופה ארוכה יותר מהפרי היפה והטעים.

במהלך יוני-אוקטובר ישווקו כ- 7.5 טון תותי קיץ הגדלים על שטח של 3 דונמים ומניבים כ- 7.5 טון תותי קיץ מתוקים ויפים. הגידול מתבצע בשני אופנים: אדמה טבעית ומצע טוף מנותק מהאדמה.

ערן פישר, מרכז המטעים המרום גולן מסביר את היתרון של מרום גולן בגידול: "כיום מתאפשרת פריחה של התותים עד לטמפרטורה של 37-38 מעלות. בגולן לעיתים הטמפרטורה גם חוצה את המעלות הללו ולכן אנחנו מצלילים ברשתות את חלקות התות, למניעת מגע ישיר של הפרי עם קרני השמש ומשקים יותר להורדת הטמפרטורה. היתרון במרום גולן, 1000 מטרים מעל פני הים, בלילות הקרירים המאפשרים מנות קור ופריחה מצוינת של התותים".

אלקנה בן ישר, מנכ"ל מו"פ צפון בחברה לפיתוח הגליל אומר: "אנו שמחים על ההישג המחקרי יישומי של התותים, לשלב בו ניתן לשווק לרווחת הציבור תותי קיץ הגדלים בשני סוגי קרקע: אדמה טבעית ומצע טוף מנותק מהאדמה, המניבה תות שדה איכותי".

תותי הקיץ גדלים על מצע מנותק ואיכותי מתוצרת טוף מרום גולן, חיים שטיינברג, מנכ"ל חברת טוף מרום גולן מציין, כי שיתוף הפעולה הפורה עם חוקרי מו"פ צפון וחקלאי קיבוץ מרום גולן הניבו תוצר מוצלח ופורץ דרך המאפשר לצרכן הישראלי כבר בימים אלו ליהנות מתותי קיץ ובעתיד היקף התוצרת יורחב וייתכן, כי פירות וירקות עונתיים נוספים האופייניים לחורף יטופחו גם בקיץ.

הרשמו כאן חינם לקבלת עדכונים ממזון+
דואר אלקטרוני
שם פרטי
שם משפחה
Bookmark and Share
Back שלח לחבר הדפס
כניסה חופשית
למהדורה הדיגיטלית

יש להקליק על השער ולהמתין לטעינה
לצפייה באינטרנט, בסמארטפון ובטאבלט
לארכיון מזון+
 
תערוכות, כנסים וימי עיון
 


 
אתר השפים ICPA
(בחסות מזון+) 
 
התאחדות השפים והקונדיטורים המקצועיים בישראל - ICPA
www.icpa-israel.co.il

 

ספר דיגיטלי, מגזין דיגיטלי,
קטלוג דיגיטלי, חוברת דיגיטלית

דיגיטלר
המרת חוברות לתצורה דיגיטלית
http://www.digitaler.co.il
 הוספה למועדפים    |   חזור למעלה    |    הפוך לעמוד הבית    |    מפת האתר    | 


 © כל הזכויות באתר זה שמורות לחברת מירב-דסקלו הפקות בע"מ

לייבסיטי - בניית אתרים